איך להגדיל את התנועה לאתר

על מנת להגדיל את התנועה לאתר צריך לדעת כמה דברים בסיסיים. יותר טראפיק שווה יותר פניות.    טראפיק הוא בסיס ההצלחה של האתר שלכם. אז מה זה טראפיק בעצם? טראפיק בנושא שלנו – אתר אינטרנט, זה התנועה של הגולשים לתוך האתר. בדרך כלל מחשבים טראפיק לפי כמות כניסות למשך זמן מסוים (כניסות ליום, לשבוע וכו') ובנוסף מבדילים בין כניסות כלליות לבין כניסות של משתמשים ייחודיים.

 

לדוגמה- אתר עם כניסות חודשיות של 5,000 ₪ אשר מתוכם 1,000 כניסות של משתמשים חוזרים הוא אתר עם 4,000 כניסות ייחודיות לאותו החודש.

 

 מי שמשתמש ב google analytics לשם בדיקות אלו ימצא את כמות הכניסות הכלליות תחת "ביקורים" ואת הכניסות הייחודיות תחת "משתמשים".

 

 הגברת התנועה לאתר שלנו תמיד תהיה אחת המשימות החשובות כדי להגדיל פניות ורווחים לעסק.

 

בשנים האחרונות חלה נסיגה משמעותית של הגולשים מאתרי קניות גדולים (כמו אמזון, איביי וכו') ואתרי חדשות גדולים (כמו וואלה ועוד) לטובת רשתות חברתיות ובראשם פייסבוק.

מה הופך תנועה לאיכותית יותר או איכותית פחות?

כשאנחנו עושים מאמצים למשוך תנועה לאתר שלנו מטרתנו היא למשוך תנועה כמה שיותר ממוקדת    ולמה זה נחוץ? נניח שאנו עוסקים בגינון. לא נרצה למשוך לאתר שלנו דיירים שגרים בבניינים רבי קומות שסביר מאוד שאין להם גינה והיעילות של תנועה כזו תהיה נמוכה מאוד. נרצה דווקא למשוך בעלי דירות גן או דירות קרקע שביקורם באתר שלנו יכול להועיל ואף להפוך לקוח כזה ללקוח משלם.

 

מהי הדרך הנכונה למשוך תנועה ממוקדת לאתר?

יש כמובן כמה דרכים וכאן נפרט על כל אחת מהן:

קידום בתשלום דרך גוגל (גוגל ממומן)

המודעות הממומנות של גוגל הן אלו שמופיעות בתחילת עמוד החיפוש ובסופו והן מודעות שבעליהן משלמים לגוגל על כל קליק מחיר מסוים והן מופיעות לפי מילות מפתח שנקבעו מראש. שיטה זו נחשבת ממוקדת מאוד ויעילה אך די יקרה.

היתרון העיקרי בשיטת פרסום זו היא מהירות הגובה של הפרסום. מרגע שהפרסום באוויר (עד 48 שעות משליחת הבקשה) האתר מתחיל לקבל כניסות של לקוחות ממוקדים. החיסרון הוא שאין תועלת לטווח הארוך. הכוונה שלאחר שתסיימו את הפרסום תעצור גם התנועה לאתר כאילו לא הייתה.

קידום בגוגל על בסיס אורגני

זה סוג הקידום היותר מוכר. כאשר מחפשים  משהו בגוגל אלו התוצאות שעולות ללא תשלום. יש בסוג זה של פרסום יתרון לטווח הארוך וחיסרון לטווח הקצר. לטווח הארוך תקבלו כניסות ללא תשלום פר לחיצה לגוגל. לטווח הקצר יהיה עליכם לעבוד קשה בקידום או לשלם לחברת קידום ללא תוצאות בחודשים הראשונים במיוחד אם אתם מקדמים מילות מפתח תחרותיות.

פרסום בפייסבוק

פייסבוק זו הרשת החברתית המובילה היום בעולם וכמובן שגם ממנה ניתן למשוך קהל מבקרים ממוקדים לאתר שלנו. אך פוסטים שמושכים את הגולשים החוצה (לדוגמה לאתר שלכם) יקבלו חשיפה מינימלית כיוון שפייסבוק לא אוהבים שמושכים להם את הגולשים החוצה. ובכל זאת הרבה אנשים עושים זאת דרך קבוצות או דרך הפרופיל האישי שלהם ויש המצליחים לייצר רווחים באתר שלהם בדרך זו.

 

בעקבות החשיפה המינימלית בדפים ובכל הנוגע לפרסום אורגני בפייסבוק רוב המפרסמים פונים לשירות הפרסום הממומן של פייסבוק אשר יכול למשוך גולשים ממוקדים דרך תחומי עניין בעזרת מודעות שקופצות לגולשים ישירות בפיד האישי שלהם.

החיסרון בפרסום בפייסבוק הוא שאין בו שימוש במילות מפתח אלא בסטטיסטיקות והערכות שפייסבוק עושה לפי היסטוריית השימוש של כל גולש. בהסתמך על היסטוריית השימוש היא מציגה את המודעות הממומנות לגולשים בדיוק בזמן שלדעתה יש את הסיכוי הגבוה ביותר לקבל ממנו יחס. כמובן שהיא לא תמיד מצליחה בזה ועל כן הפרסום בה לא תמיד יעיל.

פורומים וקהילות

יש עדיין לא מעט פורומים פעילים בנושאים מסוימים כמו רפואה, עריכת דין ועוד. ניתן  להצטרף אליהן, לפתוח נושא שיחה ולנסות גם כך למשוך גולשים. זו עדיין דרך שעובדת אך היום ניראה שפחות משתמשים בה.