למה טוב לך אתר מותאם לגוגל?

מי שלא שם לא קיים – כך אומרים היום בכל הנוגע לנוכחות ברשת. עסק ללא אתר כאילו לא קיים, ועסק עם אתר יכול להיראות כמותג גדול (למרות שבפועל הוא עסק קטן וחדש).

הלקוחות שלנו נמצאים ברשת כל יום, כל חודש, כל הזמן. הם מחפשים שירותים ומחפשים פתרונות במנוע החיפוש של גוגל באופן קבוע ואתה כמו כל בעל עסק צריך שהעסק שלך יהיה זה שהם יבחרו בו לקבל את השירות.

אתר מותאם לגוגל יגרום ללקוחות לבחור דווקא בך (כמובן שצריך גם קידום), אבל עם הבסיס הנכון והמסר המדויק תגיע למטרה.

 

מה הכוונה אתר מותאם לגוגל?

בפשטות – אתר מותאם לגוגל מתרכז בתוכן והופך אותו למלך. התוכן הוא העיקר וכל השאר הם אמצעים להתמקדות בתוכן. אתר מותאם לגוגל בנוי מכתיבת קוד פשוט ככל האפשר המכוון קידום בגוגל באופן היעיל ביותר מבחינת נראות האתר, העיצוב יהיה פשוט לקריאה והמעבר יהיה קל בין העמודים. הקישורים והפונטים יהיו נוחים לקריאה (כמו פונט זה לדוגמא) עם כותרות, רווחים, חלוקה נכונה וטובה לפסקאות. בנוסף לכך אתר מותאם לגוגל ידע לפתות את הגולש להישאר זמן רב יותר באתר ולהמשיך לנווט בעמודים בו מתוך עניין.

אופן בניית אתר מותאם לגוגל

דבר ראשון בתחילת הקמת אתר מותאם לגוגל יש לבצע מחקר מילות מפתח כדי לדעת מה הלקוח הפוטנציאלי שלך מחפש ועל סמך מה לבסס את התוכן באתר. כאשר יש בידינו רשימת מילות מפתח שאנחנו יודעים שהלקוחות שלנו מחפשים נכין רשימת מאמרים שיעניינו את הלקוח שלנו ועליהם נבסס את כל עבודת התוכן באתר.

אז יש לנו אתר מותאם לגוגל – מה עכשיו?

אז בנינו אתר מותאם לגוגל באופן מושלם. האם הוא כבר מופיע בגוגל? התשובה היא בהחלט כן, אך האם הוא בהכרח יהיה בעמוד הראשון? סביר להניח שלא. לפני 20 שנה כנראה שבניית אתר מותאם לגוגל הייתה מספיקה כדי להגיע לדף הראשון ולהתחיל לקבל פניות. אך היום התחרות על כל ביטוי מפתח גדולה מאוד וגם אם האתר בנוי נכון יש צורך לחזק אותו על ידי קידום אתרים על מנת לגבור על המתחרים ולהגיע ראשון או בין הראשונים בתוצאות החיפוש בגוגל.

לעשות לבד או לפנות למומחה?

את כל עבודת ההקמה, בניית אתר מותאם לגוגל ואת עבודת הקידום ניתן ללמוד ולבצע לבד. האם זה מומלץ? האם זה באמת חסכוני? מסתבר שלא. עבודה כזו ללא איש מקצוע מנוסה צפויה לעלות לך זמן יקר ואולי גם כסף רב ללא תועלת אמיתית ולא בטוח שתגיע לתוצאה הרצויה. חברת בניית אתרים או פרילנסר שיודע מה הוא עושה ובעל ניסיון מוכח ייקח את הפרויקט שלך גבוה בחיפושים ויוביל את המותג שלך להצלחה בטוחה.