ui ux

ui ,ux – זאת חוויה למשתמש

תוכן עניינים

כל אתר שאנחנו נכנסים אליו, יש לו השפעה ישירה עלינו. ואנחנו כגולשים, בעידן שבו הכל כל כך מהיר ועובר מול עינינו במהירות גלילה מעלה או מטה חייבים שהאתר שנכנס אליו יהיה מדויק ברמת חוויית המשתמש והממשק.

מה שני אלו מייצגים? שני אלו למעשה מייצגים את קלות התפעול של האתר, ואת העיצוב הגרפי שלו. כאשר הם חייבים להיות 'חופפים' אחד לשני באופן מדויק ומושלם. ולגרום לכך שלא נרצה לנטוש את האתר בתוך כמה שניות. אלא כן נסתקרן לראות מה יש לאותו אתר להציע. בין אם זה שירות, חנות אונליין או אפילו רק קריאה של טקסט או צפייה בסרטונים.

זו הסיבה שכיום אתרי אינטרנט חייבים שיהיה להם UX איכותי, וUI מדויק, ומיד גם נסביר לכם מה תפקידו של כל אחד מאלו.

Ui או Ux – מה זה?

רגע לפני שנצלול לגבי למה חשוב לבחור סטודיו איכותי ומקצועי שמכיר את הנושא על בוריו, ולא להסתמך רק על פרמטרים מסוימים, חשוב שנדע מה כל אחד מאלו אומר, ואיך הם משפיעים באופן ישיר על האתר שלנו, וגם על קהל היעד.

  • UX – User Expiriance

אנשי UX הם האנשים שהולכים לחקור את האר לעומק, ולגלות איך אפשר לגרם לפרויקט שלכם להצליח, להיות ידידותי לקהל היעד ולמשתמשים ולהפוך את האתר שלכם לאתר שהכי כיף לגלוש בו. אנשי המקצוע בתחום הזה לא חייבים להיות גרפיקאים, אך כן מומלץ שהם יבינו היטב איך הגרפיקה משפיעה. אלו חוקרים את התהליך הקוגנטיבי והרגשי המתקיים אצל המשתמשים בזמן שהם גולשים באתר. ובכך הם מתאימים את האתר באופן מדויק לכל סיטואציה אפשרית.

  • UI – User Interface

אנשי המקצוע העוסקים ב-UI משתמשים בכלים מקצועיים ואיכותיים כדי לאפשר לגולשים ולקהל היעד את חוויית הנוחות הטובה ביותר. אלו באים לידי ביטוי בדרכים ויזואליות. איורים, תמונות, הנפשות ולמעשה כל מה שיוכל לגרום לאתר להפוך לקליל ברמת הויזואליות.

ברגע שיש התאמה מושלמת בין UI לUX האתר יצליח להגיע למקסימום התוצאות האפשריות גם מבחינת חשיפה, וגם מבחינת תנועת הגולשים באתר.

3 פרמטרים עיקריים לחוויית משתמש איכותית

  • נראות

ויזואליות בהחלט תופסת מקום וחשוב להשקיע בעיצוב נקי, מרשים וברור.

  • שימוש

השימוש באתר בא לידי ביטוי בבניית הפונקציות. חשוב לשים לב לפשטות, נוחות, וניווט קל. התאימו את השימוש בהתאמה אישית לסגנון האתר. לשירות, למוצר או לקנספט. וכך קהל היעד יוכל להשתמש באתר באופן המותאם לו. בנוסף, חשוב לבצע התאמה לאתר כך שיתאים לדפדפנים שונים ולסוגי מכשירים משתנים.

  • אמינות

לאמינות יש חלק מהותי במערכת היחסים ביניכם לבין הגולשים שלכם. ולכן, חשוב שהאתר יהיה ברור, קל לתפעול, לא מטעה ומאפשר ניווט נקי וחלק. כמו כן, חשוב שהתוכן יהיה אמין ומקורי.

איך לבחור את הסטודיו שהכי מתאים לכם

בחירה של סטודיו המספק שירותי UX UI לצורך איפיון ועיצוב האתר, יש לבצע באופן מושכל ועל סמך כמה פרמטרים מהותיים:

  • בדקו תיק עבודות

לתיק העבודות של הסטודיו יש משמעות רבה לבחירה. עברו על פרויקטים, אל תהססו לבקש לשוחח עם לקוחות עבר וגם לקוחות נוכחיים וקבלו אינדיקציה על השירות, המקצועיות ורמת התפעול.

  • יצירתיות

בפגישה, שבו ושימו לב אם הצוות עונה לכם באופן יצירתי במקום על שאלות שאתם שואלים. לדינמיקה הזאת יש השפעה גבוהה מאד והיא תוכל לסייע לכם לעצב ולשפר את האתר שלכם תוך כדי תנועה בכל עת במהלך הפרויקט.

  • כימיה

על כימיה יקום ויפול דבר. כשיש ביניכם לבין החברה או הסטודיו אותם אתם שוכרים למשימה את הכימיה המתאימה, בקלות תוכלו לצלוח כל פרויקט.

credits for the image: Freepik

שיתוף:
Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
פוסטים
מאמרים קשורים
אחת ושתיים – והאתר שלכם מקודם!

בעלי אתר אינטרנט? רוצים לקבל יותר צפיות וחשיפה מיותר גולשים? תפסיקו להתמהמה והתחילו עכשיו להשקיע בקידום אתרים. רק באמצעות קידום אתרים בנהריה אפשר באמת לראות

מיתוג עסקי
מה זה מיתוג עסקי?

ההגדרה של מיתוג עסקי היא התהליך או האומנות של יצירת שם, סמל, סלוגן ו/או תמונה המזהים ומבדילים מוצר מאחרים. איך מתבצע מיתוג עסקי? מיתוג עסקי