למה עדיף מעצב UX לאתר? (מאשר מתכנת רגיל)

למה עדיף מעצב UX לאתר? (מאשר מתכנת רגיל)

תוכן עניינים

בעבר כאשר הייתם רוצים להקים אתר היה עליכם לפנות למתכנת ולמעצב בנפרד.

כיום יש לכם אפשרות לפנות למעצב אתרים שהוא גם מתכנת, דבר שמביא איתו יתרונות רבים. מעצב UX הוא בעצם איש מקצוע שיעשה את שתי הפעולות החשובות האלה בעת ובעונה אחת.

לפני שתעשו בחירה כזאת או אחרת מוטב כי תבינו את יתרונותיה.

הרי לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם חושבים שתקבלו משהו אחד, אך בפועל תקבלו משהו אחר.

כל התשובות לשאלה החשובה הזאת תקבל מענה כאן במאמר שנכתב במיוחד עבורכם. הרי להקים אתר זה לא דבר של מה בכך, לא משנה על איזה אתר בדיוק מדובר.

כל צעד שתעשו חייב לקדם אתכם עוד שלב אל עבר השגת המטרה הסופית.

מי הוא מעצב UX?

שתשמעו לראשונה על מעצב UX ככל הנראה תחשבו כי מדובר על מעצב כמו כל המעצבים. אך כאשר תיכנסו אל תוך עובי הקורה תגלו כי המעצב הזה מביא איתו דברים קצת אחרים.

הוא מעצב שיודע לעצב אתרים מא' ועד ת', אבל זה לא הדבר היחידי שהוא יודע לעשות. רוב המעצבים נכון להיום יודעים לעצב את האתר, וכאן בדיוק מסתיימת העבודה שלהם.

הם לא יספקו לכם מעבר למה שאתם חושבים, לעיתים אפילו קצת פחות. מעצב מהסוג הזה מבין גם בתכנות האתר, ובכל מה שנוגע לנושא של חווית משתמש.

המשמעות היא שתקבלו בבחירה הזאת הרבה מעבר לעוד בחירת מתכנת או מעצב רגילים. זוהי הסיבה שבגללה רוב בעלי האתרים בוחרים ללכת עם האפשרות הזאת.

מעצב שרואה קצת מעבר

המעצב הרגיל יהיה מעצב שרואה רק מה שקשור לעיצוב של האתר. אך מה תעשו כאשר תרצו להסתכל קצת מעבר לכך? יהיה עליכם לחפש אחר איש מקצוע אחר שיספק את הסחורה.

מעצב פשוט הוא מעצב שכל מה שמעסיק אותו מהבוקר עד הערב זה העיצוב של האתר. מעצב UX הוא מעצב שמסתכל על האתר ברוב המקרים מהעיניים של הגולשים כלומר הוא ירצה להבין מה הגולשים ירצו לראות בשביל להמשיך לגלוש באתר.

הרי אם האתר לא יהיה מספיק נוח לגלישה, הם ככל הנראה יעזבו אותו במהרה. זה מה שקורה לא פעם כאשר פונים למעצב ולמתכנת כאשר כל אחד מהם עושה את העבודה בנפרד.

חוסר התיאום בין המעצב לבין המתכנת עלולים להביא למכשולים שייפגעו בחוויית הגלישה.

אתר שתואם בדיוק לכם

תהיו בטוחים כי מעצב UX נתקל כבר בכל סוגי הבקשות ובכל סוגי הדרישות השונות. מהסיבה הזאת הוא יבין בדיוק איך האתר אמור להיראות בשביל שהוא יהיה תואם לכל אחת מהדרישות שלכם.

הרי האתר שאתם מקימים חייב להיות כזה שהופך את החלומות שלכם למציאות. ברגע שכל איש מקצוע עובד אתכם בנפרד, תיאום הציפיות עשוי להיות אחר לגמרי.

לא תמיד תצליחו להסביר את עצמכם בצורה ברורה, וגם התוצאה תהיה בדיוק באופן הזה. לכן אם חשוב לכם שהאתר יהיה מושלם, מוטב כי תעבדו עם מעצב חווית משתמש.

כמו שהוא מבין את הגולשים שאמורים להיכנס לאתר, כך הוא גם יבין בדיוק את כל הדרישות שלכם.

תחסכו לעצמכם זמן רב

ההתעסקות עם אנשי מקצוע שונים יכולה לגזול מכם זמן רב. לא פעם תמצאו את עצמכם בתור אלה שאמורים להיות המקשרים בין המתכנת לבין המעצב.

המשימה בפני עצמה תהיה משימה מורכבת מאוד, כזאת שעשויה להתיש אתכם מאוד.

המציאות לא חייבת להיראות ככה, אתם רק צריכים לפנות מראש אל האנשים הנכונים שתעבדו איתם. מעצב UX

יהיה האיש הנכון לביצוע המשימה כי הוא יחסוך לכם זמן רב. ראשית הוא עושה בעצמו את כל הפעולות, ולן הוא יסיים לבצע אותן במהירות רבה.

בנוסף הוא יחסוך לכם את הצורך לתקשר בו זמנית עם מספר אנשי מקצוע שונים. ההתקדמות של המעצב לא תהיה תלויה בהתקדמות של המתכנת או להפוך.

יש איש אחד שמרכז תחת הסכמות שלו את כל מה שצריך בשביל להקים את האתר.

מעצב UX ישמור לכם כסף בכיס

הבנייה של האתר גם ככה מביא אתכם למצב שבו יהיה עליכם להוציא לא מעט כסף. אין סיבה שתוציאו סכומי עתק שיחייבו אתכם לעשות חישוב מסלול מחדש.

הרי בניית האתר מגיעה ברוב המקרים עם תקציב מוגדר, כזה שלא תוכלו לחרוג ממנו. עבודה עם מעצב בנפרד ועם מתכנת בנפרד עשויה להיות מאוד בעייתית מבחינתכם.

שכן לכל אחד מהם יהיה מחיר שונה, וכל אחד מהם ירצה לגזור את הקופון על העבודה עצמה. מעצב UX מרכז את כל המשימות השונות, ולכן הוא יצליח גם לחסוך לכם כסף רב.

הרי הצעת המחיר שתקבלו תהיה הצעת מחיר אחת שכוללת בתוכה את העיצוב ואת התכנות.

תדעו למי לפנות בכל רגע נתון

נתקלתם בבעיה מסוימת שקשורה לאתר? מאוד יכול להיות כי תצטרכו לפנות לאיש המקצוע שאחראי על בניית האתר.

אם מדובר על מספר אנשי מקצוע שונים, כל אחד מהם יטיל את האשמה על השני. לעיתים תמצאו את עצמכם בסיטואציה שבה לא באמת תדעו אל מי אתם אמורים לפנות.

המעצב מבחינתו יגיד כי המתכנת אשם, בעוד המתכנת יגיד כי המעצב אשם.

איך תוכלו לחסוך מעצמכם מצבים מהסוג הזה? פשוט תפנו לאיש מקצוע שהוא מעצב UX.

הרי מדובר על איש מקצוע שיבצע את כל מלאכת בניית האתר מא' ועד ת'.

המשמעות היא שכל בעיה שתתעורר במעלה הדרך תהיה על אחריותו של אותו איש מקצוע.

תוכלו לפנות ישירות אל איש המקצוע שגם יבצע את התיקון במהירות שתהיה משמעותית.

שיתוף:
Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Email
פוסטים
מאמרים קשורים
אחת ושתיים – והאתר שלכם מקודם!

בעלי אתר אינטרנט? רוצים לקבל יותר צפיות וחשיפה מיותר גולשים? תפסיקו להתמהמה והתחילו עכשיו להשקיע בקידום אתרים. רק באמצעות קידום אתרים בנהריה אפשר באמת לראות

מיתוג עסקי
מה זה מיתוג עסקי?

ההגדרה של מיתוג עסקי היא התהליך או האומנות של יצירת שם, סמל, סלוגן ו/או תמונה המזהים ומבדילים מוצר מאחרים. איך מתבצע מיתוג עסקי? מיתוג עסקי